• Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Spolek Za záchranu kostela sv. Jiljí

Vitáme Vás na stránkách spolku Za záchranu kostela sv. Jiljí

    

         Jsme spolek založený za účelem záchrany kostela sv. Jiljí. Náplní činnosti našeho spolku  je záchrana nejrůznějších křížků, božích muk, pomníčků a dalších objektů tvořících historii našeho kraje. Prvním velkým naším počinem je rozhledna na vrchu Vochlice, která se již rozpadala. Dnes si můžete zapůjčit klíče ve vitrážnické  firmě  SKLOART v Lubenci v Chýšské ulici č.p. 109.   V současnosti  opravujeme  Kostel sv. Jiljí.     V něm připravujeme jedinečné muzeum vitráží a v podkroví kostela regionální muzeum.. Pokud byste nám chtěli jakkoli pomoci, budeme nesmírně potěšeni. Svou finanční pomoc nám můžete zasílat na  účet: 182355266/0600. Zároveň prosíme zaslat Vaše iniciály mailem, abychom mohli zpětně zaslat potvrzenou smlouvu..

 

Kulturní akce spolku

Fotografie  ze všech  proběhlých akcí, včetně textů a tiskových zpráv najdete vždy pod daným rokem, kde jsou ještě tématicky seřazené dle názvů.


Kulturní program na r. 2017:  

         22.4.2017: Celostátní den proti úložišti

radioaktivních odpadů a otevření turistické sezóny
                             - pochod ráno z Blatna  v 8.40 až přijede vlak z Podbořan a Lubence, Pak půjdeme krásnou krajinou z Blatna přes Blatenský svah, tisskými loukami, okolo kapličky sv. Jiljí,  ertimáží lažanského až na vyhlídku Bílý kříž dále  přes Lubenec do Libyně (zhruba 12 km) Tento každoroční pochod se pořáná jako protest proti vybudování hlubinného úložiště. Pokud se u nás začne úložiště budovat, už nebude možné tuto trasu projít. Tato krásná procházka přírodou  je již dnes označena jako zážitková truristika s názvem Turistická stezka zářivka.

12:45 Sedm statečných vysazení hrušky v Libyni u pomníčku. Na každé ze sedmi vytipovaných lokalit se bude sázet strom. K této akci nás inspiroval film Sedm statečných, neboť současná situace a přístup státních úředníků zcela vystihuje podboný děj filmu.

          13.00 Vernisáž výstavy Dvě cesty. Autor fotografií: Jiří Svejkovský a Libor Michalec. Během vernisáže promluví   senátorka Mudr. Alena Dernerová,  senátorka Mgr. Zdeňka Hamousová (ANO), poslanec Michal Kučera (TOP 09)         PhDr. . Marcel Chládek MBA (SPOZ). Hudební klavírní doprovod zajistí nadaný mladý klavírista Tomáš Polena z Karlových Varů.

 Po vernisáži bude následovat beseda na téma hlubinné úložiště radioaktivních odpadů a současná situace v této oblasti ve spojitosti s naší lokalitou.
                           
   

                   9.6. 2017 Noc kostelů  18:00 Koncert žlutického sboru   ROSA COELI
                             - Gotická hudba, gotické šaty v gotickém kostele s gotickým občestvením. Chcete cítit jemné chvění po těle? Přijďte si vyslechnout i  dobové chorály.
                             - kostel sv.Jjiljí bude otevřen a pro návštěvníky budou zajištěni průvodci, kteří budou vykládat o historii kostela a o připravovaném vitrážovém muzeum. V podkroví kostela bude zpřístupněno regionální muzeum.  


                    22.7.2017 v 21 hod Noc světel

                             - Tradičně velmi oblíbený noční koncert při svíčkách v podání hostů sester Pavlíkových a jich samotných, včetně videomapingu Filipa Vincůrka.

                    16.9. v 16 hod.   Slavné filmové melodie a světové populární skladby.  
                             - nádherný koncert profesionálního smyčcového kvarteta ANTIC 
                   
                    28.10. Ukončení turistické sezóny  - poslední provádění 

                    1.1. Tradiční novoroční procházka. V 13.30  sraz před Lubeneckým kostelem.
                             - Návštěva Vochlické rozhledny cca 2 km, v kostele pod rozhlednou, hudba, věštění z karet a lití olova.
                               


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting