Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
  • Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Tento rok - kulturní akce

Na základě vyhlášení stavu nouze vládou ČR v souvislosti s preventivními opatřeními proti šíření virové epidemie COVID-19 jsou zrušeny či odsunuty veškeré kulturní akce spolku Za záchranu kostela sv. Jiljí do odvolání

 21.3.2020 Výprava za Vochlickými jaspisy

Geologická vycházka od kostela sv. Jiljí ve 14. hod na Vochlici Pokusíme se společně s geologem Jiřím Svejkovským nalézt vochlické jaspisy. Zároveň u této příležitosti budeme diskutovat o geologickouměleckoduchovní naučné stezce mezi kostelem sv. Jiljí a Vochlickou rozhlednou.
Bližší informace:http://vitraze.skloart.cz/kostel-sv-jilji/geologickoumeleckoduchovni-naucna-stezka

 

18.4. Celostátní den proti hlubinnému úložišti radioaktivního odpadu- poslední šance se vyjádřit

1. Pochod proti úložišti: sejdeme se v Blatně mezi 12:30 a 12:45. Následně půjdeme stezkou Zářivkou do Lubence. Mapu s vyznačenou stezkou získáte od pořadatelů zdarma při registraci, kde bude k dispozici i petice proti hlubinnému úložišti radioaktivních odpadů k podepsání.

2. Kontrolní bod u Bílého kříže  a zároveň start pro méně zdatné

Zde získáte lístek na tombolu cca 15.15 až16:15.

3. Od 16.00 bude otevřen kulturní dům v Lubenci - cíl pochodu

Zde se budete moci občerstvit, podepsat petici,  bude zajištěna hudba k tanci i poslechu a zároveň, kdo bude chtít může od spolku SOS Lubenec získat infomace o tom, jak se vyvíjí situace s úložištěm. Až dorazí poslední účastník pochodu bude se vydávat tombola.

Společně se spolkem SOS Lubenec chceme vyjádřit nesouhlas s vybudováním hlubinného úložiště na lokalitě Čertovka u Lubence. Máme poslední šanci, protože  v červnu se z devíti lokalit vyberou čtyři a pak již žádný občan, ani spolek ani obec nebude moci další postup státu jakkoli ovlivnit. Přijďte, využít poslední možnosti a veřejně říci státu ne! 

2.5.2020 v 16. hod. Zahájení turistické sezóny - koncert Petra Linharta v kostele sv. Jiljí

Petr Linhart - bard českých sudet, hudební skladatel, textař, zpěvák, kytarista, poutník a krajinář https://www.petrlinhart.cz/
 Svůj žánr nazval landscape folk (sudetské country). Nahrál čtyři alba (Sudéta, Autobus do Podbořan, Rozhledna a nejnověji Milostné vzpomínky na Čp.8). Alba Rozhledna a Sudéta byla nominována na žánrovou cenu Anděl. Jako člen spolku Pod střechou oživuje opuštěný mariánský poutní kostel ve Skokách u Žlutic.

5.6.2020 od 18 hod. Noc kostelů

koncert pěveckého sboru s patnáctiletou tradicí Chorea - Nova. Tentokrát ve stylu první republiky z písní Voskovce a Wericha.

11.7.2020 ve 21.00 Noc světel a světový virtuoz, lubenecký rodák Milan Řeřicha

unikátní koncert světového klarinetisty jen za svitu svíček. Doporučujeme - nenechte si ujít.

12.9. od 14 hod. posezení se světovým fotografem Robertem Vano

Po zhruba hodinové diskusi, vernisáži výstavy fotografií a autogramiádě bychom vyšli pod odborným dohledem Roberta Vano fotit krajinu, naučnou stezku, kostel a Vochlickou rozhlednu. Takto vzniklé fotografie by byly použity pro reklamní letáček o naučné stezce a ke 130-letému výročí Vochlické rozhledny.

 13.9 od 10 hodin workschop Roberta Vano.

jen pro registrované. Cena workschopu: 3000,- Kč na osobu.

Registrovat se můžete na mailu: skloart@skloart.cz Počet účastníků je omezen. Účastník workschopu bude zaregistrován až po zaplacení vstupního poplatku.

27.9. Koncert trio Merta Hrubý a Fencl v 16 hod

Písničkář a základní kámen českého písničkářství Vladimír Merta,fenomenální houslista Jan Hrubý a úžasný klavírista Ondřej Fencl.

6.12 koncert Petrohradského sboru od 15.00

Výstava betlémů

koncert zpěváků z Petrohradu - z nedaleké obce a zároveň výstava betlémů od lidí,spolků a škol z regionu

1.1.2021 Novoroční vycházka 13.30 odchod od kostela v Lubenci na Vochlickou rozhlednu

jako každým rokem pak v kostele v Libyni bude připraveno teplé pití, nějaké občerstvení, bude věštění z karet, lití olova, pouštění oříškových lodiček a kdo bude chtít, může si udělat rituál přání na rok 2021


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting