Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
  • Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Vitrážové muzeum

     Naše firma se stala jakýmsi mecenášem a odborným garantem při přípravě budoucího vitrážového muzea. Muzeum se tvoří v kostele sv. Jiljí, což je unikátní památka s gotickým presbytářem. Tuto památku opravuje spolek Za záchranu kostela sv. Jiljí.

Kostel s prvními exponáty je zpřístupněn každou sobotu a neděli od 13.00 do 16.00 hod´.

Turistická sezóna r. 2019: začínáme: 27.4.2019 a končíme 27.10.2019

Ve všední dny si  můžete vyzvednout klíče od kostela ve vitrážnické dílně nedaleko v Lubenci Po-Pá 8.00-17.00 hod. V sobotu ráno od 8.00 do 12.00.

 

Vstupné: 50,- Kč / os,  Hromadné vstupné 40/os(nad deset lidí), děti zdarma 

 

V kostele je již zpřístupněno regionalní muzeum. 

V kostele si můžete zároveň vyzvednout klíče od nedaleké Vochlické rozhledny, nakoupit si upomínkové předměty a nechat si uvařit kafe nebo čaj. V kostele dále naleznete samoobslužný bleší trh. Penize za prodané věci pomohou další obnově kostela. Na informačních tabulích můžete shlédnout postup prací a dobrovolnickou činnost spojenou s opravou kostela a velmi zajímavé archeologické vykopávky, které se prováděly na jaře 2013. Dále je v kostele objevená raně barokní hrobka, do které můžete nahlédnout.

 

Na architektonickém plánku jsou znázorněna jednotlivá okna, ve kterých budou vitráže zachycující vývoj tohoto uměleckého řemesla od doby románské po současnost.

Vitrážový strop - světový unikát - Osmý div světa?

Největším a zajímavým projektem budoucího vitrážového muzea bude prosvětlený vitrážový strop. Každý člověk, jenž by nám na tento projekt přispěl částkou 3.000,- Kč bude mít své jméno navždy v borduře vitrážového stropu ve skleněném kousku o rozměru 20 x 10 cm. Získané finance pomůžou připravit kovovu konstrukci a sádrokartonový okraj. Vitráže a sklo zasponzorují firma Skloart a firma Lamberts (výrobce ručního plochého skla z Německa)  


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting