Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
  • Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Regionální muzeum

     Na přelomu let 2015 a 2016 jste začali v podkroví kostela budovat regionální muzeum.Vše vytvořili naši brigádníci ve svém volném časy. Velké informační tabule byly vytvořeny za finanční podpory obce Lubenec a Ústeckého kraje.Mimo stručnou historii jsme se též zaměřili na hmatatelné památky, či opravdové zajímavosti z regionu. Ve vitrinách můžete spatřit jedinou minci v Čechách - minci faraóna Ptolemaia IV, která byla nalezena v Lubenci.

Uvidíte artefakty z mladší doby bronzové, dotknete se pravěku. Velká část expozice je věnovaná středověku a samozřjmě posledním staletím. Konec konců, viděli jste jaký pečetní prsten nosil anglický princ v 2. polovině 18. století? Věděli jste, že původ fenoménu karlovarských oplatek byste nalezli v Lubenci? Že zastupitelské úřady celého světa během boxerského povstání v Číně zachránil další z Lubeneckých rodáků?.

V muzeu se dotýkáme  výroby porcelánu, skla a zrcadloviny v tomto regionu. Snažíme se shromažďovat nejen informace, ale i samotné dokumenty, které nacházíme na půdách či zásypech stropů, nebo nám je nosí sami lidé. 


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting