Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
  • Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Velký festivalový den 17.9.2011

 

17.9.2011  Velký festivalový den v Libyni u Lubence

   

Tuto akci sponzoroval Ústecký kraj a obec Lubenec

 

Nalevo připravuje svůj stánek s upomínkovými předměty Vochlické rozhledny Jakub Kanta. Napravo drží dort ve tvaru našeho kostela Roman Žemlička. Dort upekla a následně krásně ozdobila Romana Havrdová. Dort předal našemu sdružení její muž (v levé části Filip Havrda) za obětavou práci s opravou kostela.

 

Nalevo Jan Baxa ukazuje svého vyřezaného svatého Václava. V pozadí je však vidět jeho historický tudor. Na něj a na starý gramofon se pak pokoušel lákat krásné dámy. Na fotografii napravo hlídá p. Štefanie Peterková dobrovolné příspěvky na opravu kostela. Vedle ní napravo jsou učitelé hudby z lubenecké školy (detašované pracoviště Podbořany), kteří přišli povzbudit své svěřence v lítém hudebním souboji o "Libyňský pohár" - Pan Bohumil Ptáček a  Hanička Řeřichová.

 

Na fotografii nalevo přijíždí horký favorit na vítěze Libyňského poháru - Vítek Šašek, jenž úžasně hraje na saxofon.Nakonec vyhrál cenu diváků a odborná porota mu udělila druhé místo. Na prvním místě se umístila Markétka Pavlíková - napravo.  Hrála na klavír a na flétnu. Porotu však nejvíce konsternovala její hra na dvě flétny najednou.

 

Nalevo další soutěžící Matěj Kanta - trumpetista a nejmladší účastník v pohovoru s Adamem Danišem, jenž celou soutěž moderoval a zajišťoval zvukovou techniku - samozřejmě profesionálně a sponzorsky. Napravo klarinetistka Zlatka Vohryzková. Dalšími soutěžícími pak byly: Eva Forejtová, která byla pochválena za nejhezčí oblečení, skromná Anička Michalcová a Michaela Staiengerová z Rakovníka, která získala třetí místo.

  

Na levé fotografii Eva Forejtová. Uprostřed  p. Sušánka, který nám dopomůže k dalším penězům na opravu kostela. Napravo je divák, jenž studuje texty k vitrážím, které jsou již hotovy.

  

Na levé fotografii je odborná porota soutěže o "Libyňský pohár" ve složení zleva: Milan Řeřicha - světový klarinetista, momentálně působící v Lugánu. Druhý je Jirka Bláha - moderátor televize Barrandov, Třetí Oleg Sokolov - leadr kapely NeoPercussio z Ukrajiny. Napravo lze spatřit, jaké krásné diplomy jsme pro soutěžící připravili. Každý soutěžící byl odměněn věcnou cenou, diplomem a dortem, který věnovala p. Marie Kieswetterová. 

 

Na levo rodina Tlustých, kteří zajišťovali dobré staeky. Napravo pohled do tržiště, kde se kladl důraz zejména na prodej ručně zhotovovaných výrobků. Na tržišti byl keramik, vitrážník, 2 korálkářky, řezbář, truhlář s dětskými hračkami, kovář, bylinkářka, vyřezávač dřevěných ozdob a cínař. Dále jste mohli shlédnout výstavu lubeneckých šikovných rukou, kde byly k mání háčkované, pletené a šité doplňky, aranžované suché květiny, obrazy, vyřezávané drobné doplňky aj.. Součástí byl i bleší trh, jehož výtěžek pomůže k opravě kostela. Při prodeji pomáhaly podbořanské turistky, dále pak p. Roušarová, rodina Heidů z Ústí nad Labem. Na kase se střídali Jitka Holá a Jitka Seifertová.

 

Nalevo je stánek Středního zemědělského učiliště v Podbořanech, kteří nám pomáhali zajišťovat občerstvení. Napravo je stánek lubeneckých cínařů - rodinný klan Nejedlých.

 

Nalevo je podbořanský kovář a napravo je zachycena malířská dílna pro děti.

 

Během celého dne probíhala výstava leteckých modelů místních modelářů. Na fotografii nalevo jsou manželé z Plzně, kteří  společně s rodinou Můrových (ti napravo) předváděly modely letadel v akci.

 

Na levé fotografii hraje skupina NeoPercussio. Napravo je Švejkoband v podání p. Valeše.

 

Na fotografii vlevo je vylosování prázdninové soutěže "O poklad Janovického panství". Princip soutěže byl v tom, že lidé musí obejít  sedm významných místních památek. Firma Šilhánek a syn zasponzorovala tisk letáčků, na které se dávaly razítka těchto památek. Během festivalového dne bylo odměněno osum zúčastněných. Cínař pan Nejedlý věnoval do této soutěže celý pytel cínových dukátů, které  zhotovil podle platidla z doby Karla IV. 

 

 Během dne probíhalo i loutkové představení a právo útrpné. Na fotografii vlevo je zachycena místní kadeřnice Dita Vukliševičová. Pročpak zprovna ji chtěli trápit, není nám známo. Že by někomu udělala špatný sestřih?

 

Dva rytíři zvládli vytvořit celou bitvu díky dobrovolníkům z řad diváků.

  

Na levé fotgrafii je pani Doležalová z Brna, která nám zdarma přivezla ukázat luxusní italskou módu. Módní přehlídku pak velmi krásně předvedlo osum lubeneckých děvčat

 

Večerní závěrečný koncert zahájilo nové hudební seskupení okolo Mgr.Jany Michalcové (uprostřed). Zpěv Jitka Polenová, flétna Anička Michalcová, saxofon Vítek Šašek. Na pravé fotografii je zachycen pěvecký sbor p. Ptáčkové, který byl dalším bodem večerního koncertu. Za klávesami MUDr. Dana Šašková, na trubku hraje p. Novák z Blatna.

 

Nalevo Lucie Pavlíková , která hraje na violoncelo. Napravo p. starosta Lubence Bohumil Peterka předává manželům Ptáčkovým ocenění za celoživostní práci v oblasti kultury a zejména hudby.

  

Na levo je zachycen světový klarinetista Milan Řeřicha. Vystoupení bylo vyvrcholením celého večera a lidé mu tleskali ve stoje. Na klavír jej doprovázela jeho sestra - Hana Řeřichová.

 

.

    


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting