Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
  • Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Výstava v Chotěšově 2021

Výstava je zaměřena na vitráže ve filmech. Zejména artefakty jsou z filmu O chlapci, který se jmenuje vánoce. Na obrázcích jsou pak i další vitráže, které jsme dělali pro film Tři mušketýři, Princ Kaspian, Einštejn, Boonty.

 

 

Svatý Grál a dvanáct pohárů rytířů kulatého stolu

Již několik let intenzivně zpracováváme sklo s polodrahokamy.  Začala jsem se sklem ze sázavských skláren. Bylo krásné, kříšťálové a hutné. Při práci s horkou pájkou něco vydrželo. Polodrahokamy nebo skleněné korálky tak české užitkové sklo nádherně zdobilo. V současnosti zdobíme zejména sklo od významného českého skláře Jiřího Pačínka  či netradičních skleněných objektů z antikvariátů. Originální výrobky tak putují po celém světě od Indie až po Rusko a Německo. Naše zvláštní práce se využívají při státnických darech, nebo jen k výročí či svatbě. Na zakázku pracujeme   s významem polodrahokamů i ve spojitosti se znameními zvěrokruhu.

Polodrahokamy mají stejné vlastnosti jako lidé, ale jejich hlavním smyslem je pomáhat, chránit a léčit. A tak vznikl nápad spojitosti různých vlastnosti 12 rytířů krále Artuše, kteří jen ve své jednotnosti byli schopni vytvořit Svatý Grál. Upřednostní-li se něco jiného než víra, láska, svoboda a moudrost nikdy Svatý Grál nenajdeme.

Výstava byla opět vytvořena ve spolupráci s obrazy Kristiny Folprechtové


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting