Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
  • Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Vitrážové muzeum

  


  Turistická sezóna r. 2022: 30.4. - 23.10. Každý víkend otevřeno od 10-17 hod.V době mimo turistickou sezónu si lze klíče od kostela sv. Jiljí a Vochlické rozhledny zapůjčit ve vitrážnické dílně v Lubenci. Rádi vždy vyjdeme vstříc, když zavoláte na tel: 603818185

                 Též si zde můžete zakoupit pohled, získat razítko, turistickou vizitku, turistickou známku, kartu, pamětní medaili,

Vstupné: Za osobu: 80,- Kč, děti zdarma, hromadné vstupné nad 10 lidí 70,- Kč

vstupné a výtěžek z prodeje upomínkových předmětů bude použit na provoz rozhledny a na opravu kostela, který se nachází v Libyni pod rozhlednou. 

Pokud byste měli zájem nám přispět na opravu kostela sv. Jiljí: č.ú. 182355266/0600

Mezi kostelem sv. Jiljí a Vochklickou rozhlednou vznikla nádherná a netradiční geologickouměleckoduchovní naučná stezka. Bližší informace najdete:https://vitraze.skloart.cz/kostel-sv-jilji/geologickoumelecka-stezka


Program kulturních akcí - koncertů a přednášek naleznete u spolku Za záchranu kostela sv. Jiljí. Zde je též i postup oprav kostela a v historii dohledáte veškeré proběhlé kulturní akce i brigády včetně fotografií.

  

 V kostele dále naleznete samoobslužný bleší trh. Penize za prodané věci pomohou další obnově kostela. Na informačních tabulích můžete shlédnout postup prací a dobrovolnickou činnost spojenou s opravou kostela a velmi zajímavé archeologické vykopávky, které se prováděly na jaře 2013. Dále je v kostele objevená raně barokní hrobka, do které můžete nahlédnout.

 V kostele je též vytvořeno regionální muzeum.

 

Snažíme se ve vitrážích zachytit vývoj uměleckého sklenářství od doby románské po současnost.

Vitrážový strop - světový unikát - Osmý div světa?

Největším a zajímavým projektem budoucího vitrážového muzea je prosvětlený vitrážový strop. Každý člověk, jenž  nám na tento projekt přispěl částkou 3.000,- Kč má své jméno navždy v borduře vitrážového stropu ve skleněném kousku o rozměru 20 x 10 cm. Získané finance pomohly připravit kovovu konstrukci a sádrokartonový okraj. Vitráže a sklo zasponzorovala firma Skloart. 


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting